Meramont S.A.

Meramont S.A.

ponad 50 lat doświadczenia w branży obróbki metali

Jesteśmy firmą produkcyjno–usługową działającą na rynku od pięćdziesięciu lat. Nasze doświadczenie i umiejętności wykorzystujemy w codziennej pracy, stosując najnowocześniejsze maszyny z zakresu obróbki numerycznej i spawalniczej. Obecną pozycję na rynku i uznanie wśród krajowych oraz zagranicznych klientów, zawdzięczamy przede wszystkim wysokiej jakości wyrobów i usług.

Usługi:

 • obróbka laserowa blach i profili
 • spawanie ręczne i robotem spawalniczym
 • gięcie blach i profili
 • malowanie proszkowe
 • montaż mechaniczny i elektryczny

Główny profil działalności Spółki obejmuje usługową produkcję na zamówienie:

 • Konstrukcji stalowych (Spółka szczególną wagę przykłada do bezpieczeństwa i wytrzymałości produkowanych konstrukcji, aby spełniały wymagania najwyższych norm polskich i europejskich). W 2019 roku Spółka pozytywnie przeszła audyt certyfikacyjny dla normy kolejowej wg EN 15085-2 oraz oceny nadzoru nad certyfikacją wg PN-EN ISO 3834;
 • Obudów maszyn (obudowy, panele metalowe, elementy i części obudów do maszyn dla różnych gałęzi przemysłu, budownictwa, energetyki, gazownictwa i rolnictwa);
 • pulpitów, szaf i konsoli sterowniczych (produkcja specjalistycznych konstrukcji o podwyższonej wytrzymałości dostosowanych pod względem funkcjonalności do zapotrzebowania Klienta) dla przemysłu stoczniowego;
 • zbiorników metalowych (zbiorniki paliwa, spryskiwaczy, płynów dodatkowych, AdBlue i oleju hydraulicznego) mających zastosowanie w autokarach, autobusach i innych pojazdach użytkowych oraz zbiorników do innych maszyn. Wykonujemy zbiorniki o pojemności od 5 do 450 litrów ze stali węglowej, nierdzewnej lub kwasoodpornej.

Firma oferuje również usługi związane z projektowaniem, kompletowaniem i montażem produktów (przygotowanie specjalistycznej dokumentacji technicznej, dobór najefektywniejszych technik wytwarzania i instalacja).

Na tle konkurencji firmę wyróżnia elastyczność w podejściu do wymagań Klienta oraz umiejętność współpracy z Kontrahentem przy realizacji kompleksowych, wysoko zaawansowanych technologicznie projektów.

Głównymi odbiorcami produktów firmy są producenci:

 • autobusów i pojazdów szynowych,
 • linii technologicznych, maszyn specjalnego zastosowania,
 • samochodów i pojazdów specjalnych,
 • wyposażenia dla przemysłu stoczniowego,

Firma posiada wyodrębniony dział konstrukcyjno-technologiczny, którego zadaniem jest projektowanie, badanie i wytwarzanie prototypów oraz ciągłe unowocześnianie procesów produkcyjnych. Korzystamy z oprogramowania AutoCad, Inventor, Solid Egde.

Do zespołu Meramontu dołączyłem wiosną 2019 roku. Od początku wiedziałem, że to Firma z ogromnym potencjałem technicznym, produkcyjnym i ludzkim. Lata 2019 i 2020 były dla nas wszystkich okresem zmian, ale to dopiero początek. 

W gronie Zarządu i Kierownictwa każdego dnia zmieniamy nasz zakład na lepsze, angażując w możliwie szerokim zakresie Pracowników każdego szczebla.

Naszym dążeniom przyświeca jeden cel: zbudowanie silnych i trwałych relacji z Partnerami biznesowymi, opartych na zaufaniu wynikającym z profesjonalizmu działania. Cel ten możemy osiągnąć tylko jedną drogą – poprzez silny zespół zadowolonych i godnych zaufania Pracowników. I tą drogą kroczymy.

Meramont działa w przemyśle metalowym od ponad pięćdziesięciu lat, skupiając się na szeroko pojmowanej obróbce metalu. Zakres realizowanych przez nas prac obejmuje wycinanie laserowe (2D i 3D), obróbkę plastyczną, spawanie ręcznie i na robocie spawalniczym oraz obróbkę ślusarską, a także – w wybranych przypadkach – malowanie proszkowe. Stosowane przez nas technologie gwarantują spełnienie oczekiwań i wymagań naszych Klientów.

Cały czas badamy możliwości rozwoju, otwierając się
na nowe branże. W 2019 roku rozpoczęliśmy współpracę z Partnerami z
branży kolejowej (EN 15085-2), w 2020 roku certyfikowaliśmy zakład w
ramach budowlanej normy spawalniczej EN 1090-2). Nie ustajemy nad
badaniem nowych kierunków rozwoju, rozszerzając zakres naszej oferty.
Działamy w szerokim spektrum branżowym, plasując się wśród dostawców
globalnych graczy segmentu automotive oraz wspierając mniejszych i
większych Klientów z branży przemysłowej, meblarskiej, stoczniowej.
Oprócz produkcji  seryjnej realizujemy projekty specjalne obejmujące
projektowanie rozwiązań dla naszych Klientów, kompleksową realizację na
etapie produkcji i montażu.

Dynamicznie wchodzimy w segment usług montażu mechanicznego i elektrycznego.

Z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Maciej Wolny, Prezes Zarządu

pl_PLPolski
This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).