Meramont S.A.

Meramont S.A.

ponad 50 lat doświadczenia w branży obróbki metali

Jesteśmy firmą produkcyjno–usługową działającą na rynku od pięćdziesięciu lat. Nasze doświadczenie i umiejętności wykorzystujemy w codziennej pracy, stosując najnowocześniejsze maszyny z zakresu obróbki numerycznej i spawalniczej. Obecną pozycję na rynku i uznanie wśród krajowych oraz zagranicznych klientów, zawdzięczamy przede wszystkim wysokiej jakości wyrobów i usług.

Usługi:

 • obróbka laserowa blach i profili
 • spawanie ręczne i robotem spawalniczym
 • gięcie blach i profili
 • malowanie proszkowe
 • montaż mechaniczny i elektryczny

Główny profil działalności Spółki obejmuje usługową produkcję na zamówienie:

 • Konstrukcji stalowych (Spółka szczególną wagę przykłada do bezpieczeństwa i wytrzymałości produkowanych konstrukcji, aby spełniały wymagania najwyższych norm polskich i europejskich). W 2019 roku Spółka pozytywnie przeszła audyt certyfikacyjny dla normy kolejowej wg EN 15085-2 oraz oceny nadzoru nad certyfikacją wg PN-EN ISO 3834;
 • Obudów maszyn (obudowy, panele metalowe, elementy i części obudów do maszyn dla różnych gałęzi przemysłu, budownictwa, energetyki, gazownictwa i rolnictwa);
 • pulpitów, szaf i konsoli sterowniczych (produkcja specjalistycznych konstrukcji o podwyższonej wytrzymałości dostosowanych pod względem funkcjonalności do zapotrzebowania Klienta) dla przemysłu stoczniowego;
 • zbiorników metalowych (zbiorniki paliwa, spryskiwaczy, płynów dodatkowych, AdBlue i oleju hydraulicznego) mających zastosowanie w autokarach, autobusach i innych pojazdach użytkowych oraz zbiorników do innych maszyn. Wykonujemy zbiorniki o pojemności od 5 do 450 litrów ze stali węglowej, nierdzewnej lub kwasoodpornej.

Firma oferuje również usługi związane z projektowaniem, kompletowaniem i montażem produktów (przygotowanie specjalistycznej dokumentacji technicznej, dobór najefektywniejszych technik wytwarzania i instalacja).

Na tle konkurencji firmę wyróżnia elastyczność w podejściu do wymagań Klienta oraz umiejętność współpracy z Kontrahentem przy realizacji kompleksowych, wysoko zaawansowanych technologicznie projektów.

Głównymi odbiorcami produktów firmy są producenci:

 • autobusów i pojazdów szynowych,
 • linii technologicznych, maszyn specjalnego zastosowania,
 • samochodów i pojazdów specjalnych,
 • wyposażenia dla przemysłu stoczniowego,

Firma posiada wyodrębniony dział konstrukcyjno-technologiczny, którego zadaniem jest projektowanie, badanie i wytwarzanie prototypów oraz ciągłe unowocześnianie procesów produkcyjnych. Korzystamy z oprogramowania AutoCad, Inventor, Solid Egde.

Do zespołu Meramontu dołączyłem wiosną 2019 roku. Od początku wiedziałem, że to Firma z ogromnym potencjałem technicznym, produkcyjnym i ludzkim. Lata 2019 i 2020 były dla nas wszystkich okresem zmian, ale to dopiero początek. 

W gronie Zarządu i Kierownictwa każdego dnia zmieniamy nasz zakład na lepsze, angażując w możliwie szerokim zakresie Pracowników każdego szczebla.

Naszym dążeniom przyświeca jeden cel: zbudowanie silnych i trwałych relacji z Partnerami biznesowymi, opartych na zaufaniu wynikającym z profesjonalizmu działania. Cel ten możemy osiągnąć tylko jedną drogą – poprzez silny zespół zadowolonych i godnych zaufania Pracowników. I tą drogą kroczymy.

Meramont działa w przemyśle metalowym od ponad pięćdziesięciu lat, skupiając się na szeroko pojmowanej obróbce metalu. Zakres realizowanych przez nas prac obejmuje wycinanie laserowe (2D i 3D), obróbkę plastyczną, spawanie ręcznie i na robocie spawalniczym oraz obróbkę ślusarską, a także – w wybranych przypadkach – malowanie proszkowe. Stosowane przez nas technologie gwarantują spełnienie oczekiwań i wymagań naszych Klientów.

Cały czas badamy możliwości rozwoju, otwierając się
na nowe branże. W 2019 roku rozpoczęliśmy współpracę z Partnerami z
branży kolejowej (EN 15085-2), w 2020 roku certyfikowaliśmy zakład w
ramach budowlanej normy spawalniczej EN 1090-2). Nie ustajemy nad
badaniem nowych kierunków rozwoju, rozszerzając zakres naszej oferty.
Działamy w szerokim spektrum branżowym, plasując się wśród dostawców
globalnych graczy segmentu automotive oraz wspierając mniejszych i
większych Klientów z branży przemysłowej, meblarskiej, stoczniowej.
Oprócz produkcji  seryjnej realizujemy projekty specjalne obejmujące
projektowanie rozwiązań dla naszych Klientów, kompleksową realizację na
etapie produkcji i montażu.

Dynamicznie wchodzimy w segment usług montażu mechanicznego i elektrycznego.

Z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Maciej Wolny, Prezes Zarządu

pl_PLPolski