Meramont S.A.

Spawanie TIG/MIG/MAG:
Meramont S.A.

Spawanie to taki proces łączenia materiałów, który polega na ich nagrzaniu i stopieniu. Źródłem wysokiej temperatury w tym przypadku jest łuk spawalniczy zasilany energia elektryczną. W trakcie procesu spawania można zastosować też materiał dodatkowy w postaci np. elektrody otulonej, która stapia się razem z łączonymi materiałami. Spawanie to popularna metoda, która pozwala na łączenie różnych materiałów w szerokim zakresie ich grubości. Bardzo często jest spotykana w branży motoryzacyjnej ze względu na wysoką wydajność oraz wysoką wytrzymałość powstałych spoin.

Spawanie metodą TIG

Spawanie TIG to uniwersalna metoda, która polega na łączeniu elementów nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Ta metoda pozwala na spawanie stali węglowych, niskostopowych, stali nierdzewnych czy aluminium. Największą zaletą spawania TIGIEM jest możliwość obróbki blach bardzo cienkich o grubości od 0,5 mm oraz rur i rurociągów. Usługi spawalnicze metodą TIG zapewnia wysoką jakość wykonania, a w procesie produkcyjnym łączenia blach i innych materiałów nie dochodzi do powstania żużlu, co gwarantuje czystość spoiny.

Posiadamy duże doświadczenie w wykonywaniu spoin metodą TIG, a nasza kadra spawaczy może pochwalić się wysokiem kwalifikacjami potwierdzonymi uprawnieniami spawalniczymi zgodnymi z polską normą. Spawanie TIG wykonywane w naszej firmie wyróżnia się wysoką wydajnością oraz dużą wytrzymałością połączenia. Spoiny wykonywane tą metodą charakteryzują się najwyższą jakością, czystością oraz estetyką, a samo spawanie wykonujemy przy użyciu zaawansowanych spawarek inventorowych. W zakresie naszych usług znajdują się też badania elementów spawanych, polegające na ocenie wykonanych spoin pod kątem wytrzymałości oraz poprawności wykonania, co zapewnia ich wytrzymałość.

Spawanie metodą MIG/MAG

Spawanie MIG/MAG (ang. Metal Inert Gas / Metal Active Gas) – spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych (MIG, metoda 131) lub aktywnych (MAG, metoda 135). W tej metodzie stosuje się gazy obojętne, najczęściej argon lub hel. Natomiast jako gazy osłonowe aktywne – dwutlenek węgla lub jego mieszankę z argonem. Biorą one czynny udział w procesie spawania – stabilizują łuk oraz wspomagają podawanie materiału dodatkowego do spoiny. W metodzie MIG/MAG łuk elektryczny jarzy się między spawanym materiałem a elektrodą w postaci drutu. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu obojętnego lub aktywnego. Metoda nadaje się do spawania większości materiałów, dobierając druty elektrodowe i gaz osłonowy, odpowiednie dla różnych metali. Dodatkowo spawanie MIG/MAG zapewnia bardzo wysoką wydajność procesu i dlatego znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, a w szczególności w przypadku produkcji seryjnej.

Nasz firma oferuje profesjonalne spawanie MIG/MAG, wykonywane przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Zapewniamy bardzo wysoką wydajność spawania oraz bardzo dobrą jakość spoiny. Oferujemy również możliwość spawania szerokiego asortymentu materiałów o różnej grubości.

pl_PLPolski