Meramont S.A.

Cięcie Laserem:
Meramont S. A.

Cięcie laserem to innowacyjna metoda obróbki wielu rodzajów stali konstrukcyjnej, w której czynnikiem tnącym jest gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. Dzięki wykorzystaniu lasera, a zwłaszcza jego mocy, uzyskuje się znacznie lepsze parametry techniczne niż przy konwencjonalnej obróbce mechanicznej. Nasza firma dysponuje najnowocześniejszymi urządzeniami, które pozwalają na cięcie blach różnej grubości z zachowaniem najwyższej jakości krawędzi i precyzyjne wycinanie dowolnego kształtu z dokładnością do 0,1 mm.

Cięcie laserem – oferta Meramont S. A.

Firma Meramont S. A. posiada nowoczesne urządzenia do cięcia blach, profili, rur, kątowników hutniczych i innych materiałów. Oferujemy cięcie arkuszy blachy o maksymalnych wymiarach 3000×1500 mm i różnej grubości, w zależności od materiału:

  1. Stali węglowa gorąco i zimnowalcowana „czarna” S235,
  2. Stali nierdzewnej 20 mm,
  3. Stali kwasoodpornej 1.4301, 1.4404
  4. Aluminium 8÷10 mm,
  5. Miedź 5 mm.

Korzystając z nowoczesnego lasera 3D z zastosowaną technologią Fiber, wykonujemy kompleksową i precyzyjną obróbkę profili i rur o dużych średnicach. Innowacyjność metody polega na tym, że to nie obrabiany element jest przesuwany, ale dużo lżejsza głowica tnąca. Zablokowany materiał nie ma możliwości przemieszczania się w sposób niekontrolowany. Głowica tnąca lasera przechodzi automatycznie z jednej strony na drugą, wykorzystując całą grubość pręta, bez generowania odpadów. Dzięki temu geometria cięcia jest znacznie dokładniejsza, a czas realizacji krótszy, co przekłada się na zwiększenie mocy produkcyjnej i zapewnienie wysokiej powtarzalności wyrobów. Ponadto obróbka laserowa jest tak precyzyjna, że brzegi elementów są idealnie gładkie i nie wymagają dodatkowych poprawek narzędziami szlifującymi.

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserem przynosi najlepsze rezultaty podczas obróbki stali miękkiej o grubości do około 30 mm. Odpowiedni dobór parametrów optyki do rodzaju obrabianego materiału pozwala na uzyskanie maksymalnie precyzyjnego kształtu. Jednocześnie, przy dużej prędkości cięcia, zachowana jest perfekcyjna i regularna powtarzalność kształtu elementów. Przewagą lasera w stosunku do obróbki konwencjonalnej jest większa dokładność cięcia i gładka, pozbawiona zanieczyszczeń powierzchnia. Laser wykorzystywany przez firmę Meramont S. A. doskonale sprawdza się również przy obróbce metali kolorowych, takich jak: aluminium czy mosiądz, eliminując powstawanie odbić na blachach.

Niebagatelnym atutem obróbki laserowej są względy ekonomiczne. Zastosowanie technologii Fiber pozwala na optymalne wykorzystanie materiału. Podczas załadunku urządzenie automatycznie dokonuje pomiaru i samodzielnie definiuje program obróbki, minimalizując zużycie materiału i eliminując odpady. Dodatkowo duża prędkość cięcia laserowego pozwala na obróbkę znacznej liczby elementów w krótkim czasie. Wysoki standard usług buduje renomę naszej firmy i wpływa na zwiększenie liczby zadowolonych klientów.

pl_PLPolski