Meramont S.A.

Spawanie zrobotyzowane: Meramont S.A

Spawanie to jeden z procesów obróbki, który bardzo często podlega automatyzacji. Ta metoda znakomicie sprawdza się w produkcji wielkoseryjnej, gdzie liczy się krótki czas wykonywania poszczególnych operacji oraz powtarzalność tworzonych spoin. Dodatkowo, znacznie łatwiej jest kontrolować jakość wykonanych połączeń, które wykazują podobne parametry wytrzymałościowe. Należy też podkreślić, że spawanie zrobotyzowane stosuje się wszędzie tam, gdzie nie ma do dyspozycji wiele przestrzeni i człowiek może mieć problem z dostępem.

Jak przebiega proces spawania zrobotyzowanego?

Precyzyjne spawanie detali jest możliwe jedynie za pomocą spawania zrobotyzowanego. Sercem tego procesu jest ramię robota spawalniczego. Jest to wyjątkowa konstrukcja, która zapewnia możliwość ruchu oraz obrotu w każdym kierunku. Dzięki temu ramię wyposażone w drut lub elektrodę spawalniczą jest w stanie wykonać swoją pracę w jednym zamocowaniu spawanego detalu. Trajektoria ruchu ramienia, może być dowolnie programowana oraz zmieniana podczas procesu produkcyjnego. Dzięki temu, można w elastyczny sposób dostosować ruchy robota do wszelkich zmian. Warto zwrócić uwagę na to, że napędem ramienia są serwo – silniki. Pozwala to na bardzo szybkie wykonywanie spoin oraz ruchów pomocniczych, co znacznie skraca cały proces. Spawanie odbywa się w przyrządach spawalniczych, co zapewnia odpowiednie mocowanie elementu i wpływa pozytywnie na ograniczenie odkształceń po całym procesie. Zrobotyzowane stanowiska są również bardzo bezpieczne dla operatorów, bowiem specjalne strefy bezpieczeństwa zapewniają ochronę przed błyskiem pochodzącym od spawania oraz uniemożliwiają penetrację odprysków poza obszar roboczy.

Zakres oferowanych usług z zakresu spawania zrobotyzowanego

Nasza firma wykonuje profesjonalne zadania z zakresu spawania. Produkcja seryjna nie jest dla nas wyzwaniem, oferujemy krótkie, a zatem niezwykle konkurencyjne terminy realizacji. Nasz park maszynowy wyposażony jest w nowoczesne i zrobotyzowane ramię spawalnicze ze źródłem MAG. Zapewnia ono powtarzalność wykonywanych detali oraz identyczne spoiny, co gwarantuje najwyższą jakość gotowych elementów. Oferujemy spawanie elementów aluminiowych oraz ze stali węglowej i nierdzewnej. Posiadamy uprawnienia do spawania elementów z zakresu kolejnictwa, budownictwa, przemysłu transportowego itd. Dzięki współpracy z naszą firmą, masz pewność, że każdy wykonany detal będzie spełniał najwyższe wymagania przemysłowe. Nadzór doświadczonych spawaczy uchroni przed niespodziewanymi defektami, dzięki czemu masz gwarancję otrzymania produktu o odpowiedniej wytrzymałości. Nasz proces produkcyjny dodatkowo charakteryzuje się wysoką czystością, dzięki redukcji odprysków i braku konieczności czyszczenia elementów spawanych. Nasz doświadczony zespół posiada wieloletnie doświadczenie w programowaniu trajektorii ruchu ramienia, co wpływa na ograniczenie ilości zużywania materiałów spawalniczych. Skraca to znacznie czas produkcyjny, dzięki czemu jesteśmy w stanie nie tylko wykonywać zlecenia szybko, ale oferować bardzo atrakcyjne ceny.

pl_PLPolski