Meramont S.A.

Lasecutting:
Meramont S. A.

Laserschneiden oder brennen ist eine Innovative Methode der Verarbeitungstechnik die verschiedene Arten von Stählen mit Hilfe eines konzentrierten Strahles und Verwendung von Hochreinem technischen Gas schneidet. Bei der Verarbeitung des Material unter Anwendung eines Lasers und insbesondere seiner Leistung werden viel bessere technische Parameter erzielt als bei der herkömmlichen Bearbeitung. Unser Unternehmen verfügt über die modernsten Geräte, mit denen Sie Bleche unterschiedlicher Dicke mit höchster Kantenqualität und präzisem Schneiden jeder Form mit einer Genauigkeit von 0,1 mm schneiden können.

Cięcie laserem – oferta Meramont S. A.

Firma Meramont S. A. posiada nowoczesne urządzenia do cięcia blach, profili, rur, kątowników hutniczych i innych materiałów. Oferujemy cięcie arkuszy blachy o maksymalnych wymiarach 3000×1500 mm i różnej grubości, w zależności od materiału:

  1. Stali węglowa gorąco i zimnowalcowana „czarna” S235,
  2. Stali nierdzewnej 20 mm,
  3. Stali kwasoodpornej 1.4301, 1.4404
  4. Aluminium 8÷10 mm,
  5. Miedź 5 mm.

Korzystając z nowoczesnego lasera 3D z zastosowaną technologią Fiber, wykonujemy kompleksową i precyzyjną obróbkę profili i rur o dużych średnicach. Innowacyjność metody polega na tym, że to nie obrabiany element jest przesuwany, ale dużo lżejsza głowica tnąca. Zablokowany materiał nie ma możliwości przemieszczania się w sposób niekontrolowany. Głowica tnąca lasera przechodzi automatycznie z jednej strony na drugą, wykorzystując całą grubość pręta, bez generowania odpadów. Dzięki temu geometria cięcia jest znacznie dokładniejsza, a czas realizacji krótszy, co przekłada się na zwiększenie mocy produkcyjnej i zapewnienie wysokiej powtarzalności wyrobów. Ponadto obróbka laserowa jest tak precyzyjna, że brzegi elementów są idealnie gładkie i nie wymagają dodatkowych poprawek narzędziami szlifującymi.

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserem przynosi najlepsze rezultaty podczas obróbki stali miękkiej o grubości do około 30 mm. Odpowiedni dobór parametrów optyki do rodzaju obrabianego materiału pozwala na uzyskanie maksymalnie precyzyjnego kształtu. Jednocześnie, przy dużej prędkości cięcia, zachowana jest perfekcyjna i regularna powtarzalność kształtu elementów. Przewagą lasera w stosunku do obróbki konwencjonalnej jest większa dokładność cięcia i gładka, pozbawiona zanieczyszczeń powierzchnia. Laser wykorzystywany przez firmę Meramont S. A. doskonale sprawdza się również przy obróbce metali kolorowych, takich jak: aluminium czy mosiądz, eliminując powstawanie odbić na blachach.

Niebagatelnym atutem obróbki laserowej są względy ekonomiczne. Zastosowanie technologii Fiber pozwala na optymalne wykorzystanie materiału. Podczas załadunku urządzenie automatycznie dokonuje pomiaru i samodzielnie definiuje program obróbki, minimalizując zużycie materiału i eliminując odpady. Dodatkowo duża prędkość cięcia laserowego pozwala na obróbkę znacznej liczby elementów w krótkim czasie. Wysoki standard usług buduje renomę naszej firmy i wpływa na zwiększenie liczby zadowolonych klientów.

en_GBEnglish (UK)